Pridané: 24.4.2023 o 11:19
Prečítané: 0x

Príjmanie detí do materskej školy

Thumbnail

V súlade s. $ 59 zákona č.245/2008 Z.Z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov sa na našej materskej škole uskutoční príjmanie detí pre školský rok 2022/2023:

Dátum, čas a miesto konania prijímania detí do MŠ: od 2.05.2023 — 31.05.2023

Formulár žiadosti je možné stiahnuť na tomto linku.

Podmienky prijímania detí do MŠ:

V zmysle zákona č. 245/2008 $ 59 sa prednostne prijímajú deti, pre ktoré je predprimárne
vzdelávanie povinné:

a) deti, ktoré dovíšia piaty rok veku do 31. augusta 2023,

b) deti pokračujúce v plnení povinného predprimárneho vzdelávania,

Na povinné predprimáme vzdelávanie sa prednostne prijímajú deti s trvalým pobytom v Rudine.

V prípade zvýšeného záujmu o prijatie detí do materskej školy budú uprednostnené:

1. deti, ktoré dovíšili 3. rok veku, pričom staršie deti (4-ročné) majú prednosť predmladšími,
  2. v prípade prijímania 2-ročných detí tie, ktoré dovíšia 3. rok veku do 31. 12.2023,
  3. súrodenci deti navštevujúcich materskú školu,
  4. deti zo sociálne znevýhodneného prostredia, deti osamelých rodičov a samo živiteľov a deti umiestnené v zariadení na základe rozhodnutia súdu,
  5. výnimočne možno prijať dieťa od dovíšenia dvoch rokov veku pokiaľ to kapacita MŠ dovoľuje a ak sú na prijatie vhodné materiálne, personálne podmienky a dieťa má osvojené základné hygienické a seba obslužné návkyky (vie jesť samostatne lyžicou, napije sa z pohára, nemá plienky, fľašu a cumlík)

Podľa $ 59 ods. 4 až 6 zákona č. 245/2008 Z.z. © výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov sa deti do materskej školy príjmajú na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu, ktorú podáva riaditeľovi MŠ spolu s potvrdením o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre detí a dorast. Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca prikladá okrem žiadosti a potvrdenia o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

Riaditeľ MŠ Rudina